У Београду ће 11. маја бити одржан Други дијалог на високом нивоу у организацији Института за појас и пут, на тему „Заједница са заједничком будућношћу за човечанство и четири глобалне иницијативе“.
Према саопштењу Владе Србије, на скупу ће учествовати представници Владе Републике Србије, Амбасаде Народне Републике Кине у Србији, дипломатског кора, као и представници академске и стручне заједнице, привреде и других релевантних институција.
Овај дијалог представља наставак раније започете сарадње у оквиру стратешког партнерства Србије и Кине, које је додатно оснажено заједничком изјавом о продубљивању односа и изградњи заједнице са заједничком будућношћу у новој ери, потписаном 2024. године. Он се надовезује и на први дијалог на високом нивоу, одржан 2025. године.
Циљ скупа је да се кроз размену мишљења и искустава унапреди сарадња у областима од заједничког интереса, уз посебан акценат на глобалне иницијативе и савремене изазове са којима се суочава међународна заједница.



















