Miloš Vučević u Kovilju poručio da Novi Sad i Vojvodina ostaju u Srbiji i pozvao na jedinstvo i skup u Beogradu 27. juna
Predsednik Srpske napredne stranke Miloš Vučević učestvovao je danas na manifestaciji „Dan porodice“ u Kovilju, gde je u obraćanju istakao da su Novi Sad i Vojvodina neraskidivi deo Srbije, sa bogatom istorijom, tradicijom i identitetom koji se, kako je naveo, mora čuvati i jačati kroz zajedništvo.
On je naglasio da je posle perioda političkih podela i pojačanih tenzija u društvu vreme za smirivanje situacije i povratak dijalogu i okupljanju građana oko zajedničkih ciljeva. Prema njegovim rečima, stabilnost i jedinstvo predstavljaju ključne uslove za dalji razvoj zemlje.
Vučević je posebno pozvao građane da prisustvuju skupu u Beogradu 27. juna, ističući da je cilj tog okupljanja, kako je rekao, pokazivanje jedinstva i podrške državi u trenucima kada su, prema njegovoj oceni, potrebni zajednički napori.
Dodao je da razlike među ljudima ne smeju biti razlog za podele, već podsticaj za razumevanje i zajednički rad, uz poruku da se samo zajedništvom može obezbediti napredak i stabilna budućnost.
















