Reke ljudi iz više gradova peške stižu ka Beogradu, noseći zastave Srbije i poruke jedinstva, sloge i ljubavi prema otadžbini.
Uoči velikog narodnog skupa „Srbija jedna porodica“, koji će sutra biti održan na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu, Srbija svedoči nesvakidašnjim scenama zajedništva, patriotizma i narodnog jedinstva. Hiljade građana iz različitih krajeva zemlje nastavljaju pešačenje ka prestonici, rešeni da svojim prisustvom pošalju snažnu poruku podrške jedinstvenoj, snažnoj i uspešnoj Srbiji.
Građani koji su krenuli iz Velike Plane, Smederevske Palanke i Smedereva večeras su stigli u Kaluđericu, gde će prenoćiti pred poslednju deonicu svog puta. Njihov dolazak obeležen je toplim i srdačnim dočekom u duhu srpske tradicije – uz pogaču i so, narodne nošnje, zastave i gromoglasne aplauze okupljenih meštana.
Već u ranim jutarnjim časovima pridružiće im se građani Grocke i Kaluđerice, nakon čega će u jedinstvenoj koloni nastaviti put ka centru Beograda, gde će učestvovati na velikom narodnom okupljanju.
Tokom čitavog pešačenja vijorile su se srpske zastave, nosili su se transparenti sa porukama „Srbija pobeđuje“, dok su se duž čitave trase orile pesme i povici podrške. Atmosfera ispunjena ponosom, emocijama i zajedništvom pokazala je snagu naroda koji je odlučan da pokaže ljubav prema svojoj zemlji.
Marija Stanković iz Grocke istakla je da su domaćini sa velikom radošću dočekali pešake, u skladu sa najlepšim srpskim običajima, naglašavajući da su pogača i so simbol dobrodošlice, poštovanja i zajedništva koje vekovima krasi srpski narod.
Istovremeno, snažne scene stigle su i iz Sremčice, gde je večeras dočekana kolona građana, simpatizera i aktivista koja je peške krenula iz Aranđelovca. Posle dva dana pešačenja, učesnici su dočekani uz bakljadu u bojama srpske zastave, gromoglasne aplauze i patriotske pesme, dok su okupljeni nosili zastave Srbije i transparente sa porukom „Srbija pobeđuje“.
Oduševljenje nije izostajalo ni među brojnim građanima koji su izašli da pozdrave kolonu. Povici podrške, pesma i snažne patriotske poruke stvorili su atmosferu zajedništva koja je, kako ističu učesnici, najbolja potvrda da Srbija ume da se okupi onda kada je najpotrebnije.
Pešaci će noć provesti u Sremčici, a već sutra nastavljaju poslednju etapu svog puta ka Beogradu, gde će se pridružiti desetinama hiljada građana iz svih krajeva Srbije.
Sve veći broj ljudi koji se priključuje kolonama iz dana u dan svedoči o snažnoj želji građana da budu deo skupa koji mnogi vide kao simbol jedinstva, sloge i zajedničke borbe za budućnost Srbije. Od sela i gradova, preko šumadijskih brda, Pomoravlja i Podunavlja, pa sve do prestonice, formira se jedinstven narodni talas koji nosi jednu poruku – Srbija je jedna porodica, a njena snaga je u slozi, zajedništvu i ljubavi prema otadžbini.
















