Већ првог дана након пуштања у саобраћај, новоотворена деоница Моравског коридора од петље Адрани код Краљева до петље Прељина код Чачка забележила је велики број возила. Од 9 до 16 часова овом деоницом ауто-пута прошло је укупно 7.960 возила, саопштило је Јавно предузеће „Путеви Србије“.
Према подацима из саопштења, кроз наплатну станицу Прељина прошло је 3.619 возила, док је на наплатној станици Адрани евидентирано 4.341 возило, што указује на велико интересовање возача за нову саобраћајницу већ у првим сатима њеног рада.
Деоница ауто-пута од Адрана до Прељине, дуга 28,71 километар, свечано је отворена дан раније, а за редован саобраћај пуштена је у суботу у 9 часова. Путарина на овој деоници неће се наплаћивати до 1. јула, након чега ће бити успостављен редован режим наплате.
Новоотворена деоница повезује Моравски коридор са ауто-путем „Милош Велики“, чиме је путовање од Београда до Краљева значајно скраћено и сада траје око сат и 15 минута. Моравски коридор је уједно и први дигитални ауто-пут у Србији, пројектован са савременим системима за управљање саобраћајем и већу безбедност учесника у саобраћају.

















