Српски тенисер Новак Ђоковић доживео је неочекиван пораз на старту Мастерса у Риму, пошто је после преокрета поражен од младог хрватског тенисера Дина Прижмића резултатом 2:1 у сетовима – 2:6, 6:2, 6:4.
Ђоковић је добро отворио меч и сигурном игром освојио први сет, али је у наставку дошло до великог пада у његовој игри. Прижмић је преузео иницијативу, користио грешке српског тенисера и агресивним форхендима стигао до највеће победе у досадашњој каријери.
Ово је био први меч српског аса после скоро два месеца паузе и први наступ на шљаци ове сезоне. Током другог сета било је приметно да Ђоковић има физичке проблеме, а поједини медији навели су да је имао потешкоће са дисањем и недостатком енергије.
Млади Прижмић, који је до главног жреба стигао кроз квалификације, одиграо је један од најбољих мечева у каријери. Хрватски тенисер, рођен 2005. године у Сплиту, већ је скренуо пажњу тениске јавности добрим партијама у Мадриду, где је елиминисао неколико високорангираних играча.
После меча, Ђоковић је признао да се све чешће суочава са физичким потешкоћама у завршници каријере.
„То је нека нова реалност са којом морам да се носим“, поручио је српски тенисер, додајући да је фрустрирајуће играти у таквим околностима, али да и даље жели да се такмичи на највећим турнирима.
Пораз у Риму додатно је отворио питања о форми српског тенисера пред предстојећи Ролан Гарос, који почиње крајем маја. Ипак, Ђоковић је поручио да не планира нове турнире пре Париза и да ће се у потпуности посветити опоравку и припремама за други гренд слем сезоне.



















