Министарство спољних послова Србије саопштило је да су протекле две године рада обележене интензивном дипломатском активношћу, јачањем сарадње са партнерима и доследним заступањем интереса државе и њених грађана широм света.
Како се наводи, кроз бројне сусрете са међународним званичницима и отворен дијалог, Србија је наставила да гради односе и унапређује свој положај на глобалном нивоу. Из Министарства истичу да су сви дипломатски кораци усмерени ка заштити националних интереса и бољем положају грађана.
Указано је и да активна дипломатија остаје један од кључних инструмената спољне политике, уз нагласак на сарадњи, стабилности и развоју односа са другим државама.

















