Како је саопштено, реч је о још једној у низу дезинформација које су изазвале непотребну забринутост међу студентима и њиховим породицама.
Студентски центар „Београд“ одлучно је демантовао наводе који су се појавили у јавности о наводном исељавању студената из Студентског града због припрема за специјализовану изложбу ЕКСПО 2027, нагласивши да ниједан студент неће остати без смештаја нити ће му бити угрожена права која тренутно користи.
Како је саопштено, реч је о још једној у низу дезинформација које су изазвале непотребну забринутост међу студентима и њиховим породицама. Из Студентског центра истичу да се не ради о исељавању, већ искључиво о привременом премештању дела студената из крила Ф Дома II, и то у оквиру постојећих капацитета Студентског центра „Београд“, под потпуно истим условима смештаја.
Према званичним подацима, Студентски град располаже са скоро 4.500 места, док се у крилу Ф налази мање од десет одсто укупних смештајних капацитета. Управо у том делу комплекса биће смештени волонтери који ће учествовати у организацији једног од највећих међународних догађаја у историји Србије – ЕКСПА 2027.
Надлежни наглашавају да су права студената апсолутни приоритет и да нико неће бити оштећен, нити ће остати без места у студентском дому. Напротив, све активности спроводе се уз пажљиво планирање како би се истовремено обезбедили несметани услови за живот и студирање младих, али и успешна организација манифестације која ће Србију представити милионима посетилаца из целог света.
Овај деманти додатно је потврдио да су тврдње о масовном исељавању студената биле неосноване и да се у јавности пласирао наратив који није имао утемељење у чињеницама. Док се Србија интензивно припрема за ЕКСПО 2027, институције поручују да ће интереси студената остати заштићени у потпуности, уз истовремено јачање међународног угледа земље кроз организацију престижне светске изложбе.

















