Потпредседница Владе Србије и министарка привреде Адријана Месаровић обишла је радове на уређењу централног трга у Тителу, за које је Министарство привреде издвојило више од 55 милиона динара, и том приликом поручила да је равномеран регионални развој један од приоритета државне политике.
Она је истакла да се кроз инфраструктурне пројекте унапређује квалитет живота грађана, али и подстиче привредни и туристички развој локалних самоуправа.
Према њеним речима, посебна пажња усмерена је ка мањим и мање развијеним општинама које сопственим буџетима тешко могу да реализују велике инвестиционе пројекте.
Месаровић је нагласила да оваква улагања директно доприносе бољем животном стандарду грађана и стварају услове за даљи развој локалних средина.
Она је навела да ће реконструисани трг, са фонтаном, новим зеленим површинама, дечјим садржајима и приступним рампама за особе са инвалидитетом, постати ново место окупљања становника Титела.
Током обиласка, министарка је поручила да држава наставља да улаже у пројекте који доприносе равномерном развоју свих делова Србије, са циљем да се створе бољи услови за живот, рад и останак грађана у својим срединама.
















