Председница Народне скупштине Србије Ана Брнабић борави у Данској, где учествује на Конференцији председника парламената Европске уније и држава кандидата, која се одржава у Копенхагену.
Током боравка у главном граду Данске, предвиђено је њено учешће у дводневном скупу, чије је званично отварање најављено за наредни дан у јутарњим часовима.
Поред учешћа на конференцији, Брнабић ће присуствовати и пријему на којем ће бити и дански краљ Фредерик Десети, а планирани су и билатерални разговори са представницима европских парламената.
Ова посета део је активности усмерених на јачање парламентарне сарадње и дијалога Србије са земљама Европске уније и партнерима у процесу европских интеграција.

















