Владика сремски Василије поручио је да би Србија требало да буде обележена светим местима и верским симболима, истичући да је сваки део њене територије повезан са историјом страдања и верског наслеђа српског народа.
Он је, током обраћања у Бaтровцима након освећења крста у Парку природе „Мали Босут“, нагласио да Србија мора да чува свој духовни и историјски идентитет. Како је рекао, управо овакви споменици и обележја треба да подсећају на прошлост и значај очувања вере и традиције.
Владика је додао да су на овим просторима кроз историју вођене бројне борбе и да је српски народ у тим сукобима претрпео велика страдања. Према његовим речима, то наслеђе обавезује на сећање и поштовање жртава, али и на очување културног и духовног идентитета.
Освећење крста у „Малом Босуту“ окупило је локално свештенство и вернике, а догађај је протекао у свечаној атмосфери, уз поруке о значају вере и заједништва у савременом друштву.

















