Нова деоница Моравског коридора, која повезује Адране код Краљева и Прељину код Чачка, биће данас свечано пуштена у саобраћај. Отварању ће присуствовати председник Србије Александар Вучић, а церемонија је најављена за 17 часова.
Реч је о деоници дугој 28,71 километар, која ће омогућити брже и безбедније путовање између Краљева и Чачка, али и директно повезати Краљево са ауто-путем „Милош Велики“. Захваљујући новом путном правцу, очекује се значајно растерећење постојећих магистралних саобраћајница и краће време путовања за становнике централне Србије.
Пуштањем ове деонице у саобраћај биће завршено више од 100 километара Моравског коридора, чија ће укупна дужина по окончању свих радова износити 112,37 километара. Коридор ће повезати Појате и Прељину, односно Расински, Рашки и Моравички округ, и представља један од најзначајнијих инфраструктурних пројеката у Србији.
Моравски коридор је уједно и први дигитални ауто-пут у Србији, опремљен савременом телекомуникационом инфраструктуром и интелигентним системима за управљање саобраћајем. Очекује се да ће нова деоница допринети ефикаснијем превозу људи и робе, као и бољој повезаности привредних центара у овом делу земље.
Према најавама, саобраћај на новоотвореној деоници биће успостављен од сутра ујутру у пуном профилу ауто-пута, уз одређене измене режима саобраћаја на петљама Адрани и Прељина.
















