Ministarstvo unutrašnjih poslova saopštilo je da je na skupu „Srbija – jedna porodica“, koji je održan na platou ispred Doma Narodne skupštine u Beogradu u organizaciji Pokreta za narod i državu, bilo prisutno oko 207.000 građana. Prema podacima MUP-a, skupu je prisustvovalo i oko 2.600 motociklista – bajkera.
U saopštenju se navodi da je javno okupljanje bilo uredno prijavljeno nadležnim organima, što je policiji omogućilo da blagovremeno isplanira i sprovede sve neophodne mere bezbednosti. Prema oceni MUP-a, skup je protekao mirno i bez incidenata.
Ministarstvo je istaklo da su, na osnovu bezbednosne procene, preduzete brojne preventivne mere kako bi javno okupljanje proteklo bez narušavanja javnog reda i mira, uz maksimalnu bezbednost svih učesnika.
Tokom skupa razvijena je i velika srpska trobojka, duga više od 500 metara, koju je nosio veliki broj učesnika, dok je program obuhvatio obraćanja državnih zvaničnika i prateće sadržaje.
Iz MUP-a su poručili da će, kao i do sada, u skladu sa zakonom obezbeđivati sva javna okupljanja, štiteći pravo građana na mirno okupljanje i bezbednost svih učesnika.

















