Пензионере у Србији до краја године очекује ново повећање пензија, а надлежни најављују и додатне мере подршке за грађане са најнижим примањима. Како је изјавио директор Републичког фонда за пензијско и инвалидско осигурање Реља Огњеновић, коначна одлука о висини повећања биће донета након анализе економских показатеља током јула.
Према његовим речима, посебна пажња биће посвећена пензионерима који примају до 40.000, односно 45.000 динара. Разматра се могућност да управо они добију веће повећање или неки вид додатне новчане подршке, како би се ублажио раст трошкова живота.
Огњеновић је навео да ће висина повећања зависити од удела пензија у бруто домаћем производу (БДП), а да ће након прикупљања свих неопходних података у јулу бити познато колико ће пензије бити увећане.
Поред повећања пензија, држава припрема и шири пакет мера намењен најстаријим грађанима. Како је најављено, пакет ће обухватити не само финансијску подршку, већ и додатне погодности које би требало да допринесу бољем животном стандарду пензионера.
У ПИО фонду истичу да су у претходном периоду реализовани бројни програми подршке, међу којима су бесплатна бањска рехабилитација за више од 22.000 пензионера и подела више од 115.000 пакета солидарне помоћи. Поручују да ће се и у наредном периоду наставити са мерама усмереним на побољшање положаја најстаријих суграђана.

















