Београд се припрема за велики скуп, а председник Србије упутио је позив грађанима да присуствују окупљању испред Народне скупштине.
Председник Србије Александар Вучић позвао је грађане да присуствују скупу „Србија моја породица“, који ће бити одржан испред Дома Народне скупштине у Београду, поручивши да је Србија у претходном периоду прошла кроз бројне изазове, али да је успела да сачува стабилност и настави развој.
У видео-поруци објављеној на друштвеним мрежама, Вучић је навео да је, како је оценио, држава успела да очува институције, настави економски напредак и ради на побољшању животног стандарда грађана. Истовремено је истакао да је пред Србијом нова фаза развоја и да, како је рекао, предстоји још много посла и нових циљева.
Говорећи о друштвеној атмосфери, председник је оценио да су у претходном периоду постојали покушаји продубљивања подела у друштву, али је поручио да је, према његовом мишљењу, најважније да грађани остану окренути миру, стабилности и међусобном поштовању. Додао је да одговор на политичке разлике, како је навео, не треба да буде освета, већ наставак рада и развоја.
Очекује се да ће скуп окупити велики број грађана из различитих делова Србије, док организатори најављују представљање планова и визије за наредни период. Без обзира на различите политичке ставове, предстојеће окупљање привлачи велику пажњу јавности и представља један од најзначајнијих политичких догађаја у земљи.
















